Alaigne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alaigne
Komunë
noform
Pamje nga Alaigne
Stema_figura
Vendndodhja
Alaigne is located in Franca
Alaigne
Alaigne
43°06′08″V 2°05′30″L / 43.1022°V 2.0917°L / 43.1022; 2.0917Koordinatat: 43°06′08″V 2°05′30″L / 43.1022°V 2.0917°L / 43.1022; 2.0917
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Alaigne
Ndërbashkësia Coteaux du Razès
Kryetari Jean Perrillou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.86 km2
Lartësia 330 m (m.n.d.)
Popullsia 339 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11240
INSEE 11004


Alaigne është një komunëFrancë. Alaigne bën pjesë në departamentin Auderajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 339 banorë dhe sipërfaqe prej 13.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Alaigne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale