Alaudin Zeqiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alaudin Zeqiri

Alaudin Zeqiri.jpg

Emri: Alaudin
Mbiemri: Zeqiri
Lindi më: 6 nëntor, 1981
Vendlindja: Studeniçani, Maqedoni
Profesioni: politikan, ekonomist

Alaudin Zeqiri limdi më 6 nëntor 1981 në fshatin StudeniçanShkupit ku edhe kreu shkollën fillore dhe pastaj mbaroi shkollën e mesme ekonomike "Arseni Jovkov" në Shkup. Studimet i vazhdoi në Univerzitetin e Shkupit " Shën Qiril dhe Metodi " pranë Fakultetit Ekonomik ku në vitin 2004 diplomoi. Momentalisht është duke i ndjekur studimet postdiplomike në të njejtin univerzitet departamenti " Zhvillimi Ekonomik Dhe Financat Ndërkombëtare"

Alaudin Zeqiri gjatë vitit 2004 - 2005 ka punuar si mësues në shkollën e mesme ekonomike "Arseni Jovkov" në Shkup, ligjërues i lëndëve profesionale.

U zgjodh kryetar i Komunës së Studeniçanit u zgjodh në zgjedhjet lokale të vitit 2005 nga rradhët e BDI - së. Eshtë akuzuar nga kundërshtarët politikë se në vitin 2008 ka bllokuar projektet e urbanizimit në këtë komunë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Maqedoni, PDSH E Karshiak akuza kreut te komunes: Ka bllokuar projektet e urbanizimit