Studeniçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Studeniçan
Студеничани
Qytezë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Studeniçan
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 5.786 banorë (2002)

Studeniçan, (maqedonisht: Студеничани/Studeničani) ёshtё fshat nё komunën e Studeniçanit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 5786 banorë nga të cilët 5585 ishin Shqiptarë, 160 Maqedonas, 2 Boshnjakë, 2 Turq, 2 Serbe dhe 35 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]