Cvetova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cvetovë
Цветово
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Studeniçan
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 807 banorë (2002)

Cvetovë, (maqedonisht: Цветово/Cvetovo) ёshtё fshat nё komunën e Studeniçanit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 807 banorë nga të cilët 805 ishin Turq dhe 2 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]