Malçishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malçisht
Малчиште
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Studeniçan
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 60 banorë (2002)

Malçisht, (maqedonisht: Малчиште/Malčište) ёshtё fshat nё komunën e Studeniçanit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 60 banorë nga të cilët 9 ishin Shqiptarë dhe 51 Turq.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]