Marani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Maran
Морани
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1.715

Maran, (maqedonisht: Морани/Morani) ёshtё fshat nё komunën e Studeniçanit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1715 banorë nga të cilët 1528 ishin Shqiptarë, 58 Maqedonas, 71 Rom, 40 Turq, 9 Serbe dhe 9 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]