Pagarusha (Studeniçan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pagarushë
Пагаруша
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Studeniçan
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 227 banorë (2002)

Pagarushë, (maqedonisht: Пагаруша/Pagaruša) ёshtё fshat nё komunën e Studeniçanit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 227 banorë nga të cilët 1 ishin Shqiptarë dhe 226 Turq.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]