Koliçani i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koliçan i Poshtëm
Долно Количани
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Shkup
Komuna Studeniçan
Krahina etnografike/gjeografike Karshiakë
Popullsia 1510 banorë (2002)

Долно Количани, (maqedonisht: Долно Количани/Dolno Količani) ёshtё fshat nё komunën e Studeniçanit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1510 banorë nga të cilët 1 ishin Shqiptarë, 1 Maqedonas, 1507 Turq dhe 1 të tjerë.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]