Albon-d'Ardèche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albon-d'Ardèche
Komunë
noform
Pamje nga Albon-d'Ardèche
Vendndodhja
Albon-d'Ardèche is located in Franca
Albon-d'Ardèche
Albon-d'Ardèche
44°49′20″V 4°25′43″L / 44.8222°V 4.4286°L / 44.8222; 4.4286Koordinatat: 44°49′20″V 4°25′43″L / 44.8222°V 4.4286°L / 44.8222; 4.4286
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Privas
Kantoni Saint-Pierreville
Ndërbashkësia Val'Eyrieux
Kryetari Frédéric Picard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.11 km2
Lartësia 630 m (m.n.d.)
Popullsia 156 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07190
INSEE 07006


Albon-d'Ardèche është një komunëFrancë. Albon-d'Ardèche bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 156 banorë dhe sipërfaqe prej 9.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]