Alembon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alembon
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Alembon is located in Franca
Alembon
Alembon
50°47′07″V 1°53′16″L / 50.7853°V 1.8878°L / 50.7853; 1.8878Koordinatat: 50°47′07″V 1°53′16″L / 50.7853°V 1.8878°L / 50.7853; 1.8878
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Calais
Kantoni Guînes
Ndërbashkësia Trois Pays
Kryetari Jocelyne Coze
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.97 km2
Lartësia 106 m (m.n.d.)
Popullsia 597 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62850
INSEE 62020


Alembon është një komunëFrancë. Alembon bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 597 banorë dhe sipërfaqe prej 8.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Alembon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale