Alessandro Cambalhota

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alessandro Cambalhota
Të dhënat personale
Emri i plotëAlessandro Cambalhota
Data e lindjes (1973-05-27) 27 Maj, 1973 (48 vjeç)
Vendi i lindjesTeixeira de Freitas, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993-1995Novorizontino
1995Vasco da Gama
1996-1997Santos
1997-1998Júbilo Iwata
1998-1999Santos
1999-2000Porto
2000Fluminense
2001-2002Cruzeiro
2003Atlético Mineiro
2004Corinthians Paulista
2005Al-Ahli
2005Figueirense
2006-2007Denizlispor
Ekipi kombëtar
1999Flag of Brazil.svg Brazili1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Alessandro Cambalhota (lindur më 27 Maj 1973) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1999 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]