Aleyrac

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Aleyrac
Komunë
noform
Pamje nga Aleyrac
Vendndodhja
Aleyrac is located in Franca
Aleyrac
Aleyrac
44°29′59″V 4°56′20″L / 44.4997°V 4.9389°L / 44.4997; 4.9389Koordinatat: 44°29′59″V 4°56′20″L / 44.4997°V 4.9389°L / 44.4997; 4.9389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Nyons
Kantoni Dieulefit
Ndërbashkësia Pays de Dieulefit
Kryetari Dominique Arnaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.65 km2
Popullsia 48 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26770
INSEE 26003


Aleyrac është një komunëFrancë. Aleyrac bën pjesë në departamentin Drômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 48 banorë dhe sipërfaqe prej 6.65 km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]

  •  Commons: Aleyrac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale