Algans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Algans
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Algans is located in Franca
Algans
Algans
43°35′54″V 1°53′38″L / 43.5983°V 1.8939°L / 43.5983; 1.8939Koordinatat: 43°35′54″V 1°53′38″L / 43.5983°V 1.8939°L / 43.5983; 1.8939
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Castres
Kantoni Cuq-Toulza
Ndërbashkësia [[Pays de Cocagne]]
Kryetari Christian Mas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.43 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 217 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81470
INSEE 81006


Algans është një komunëFrancë. Algans bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 217 banorë dhe sipërfaqe prej 14.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Algans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale