Alincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alincourt
Komunë
noform
Pamje nga Alincourt
Vendndodhja
Alincourt is located in Franca
Alincourt
Alincourt
49°24′16″V 4°20′45″L / 49.4044°V 4.3458°L / 49.4044; 4.3458Koordinatat: 49°24′16″V 4°20′45″L / 49.4044°V 4.3458°L / 49.4044; 4.3458
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Rethel
Kantoni Juniville
Ndërbashkësia Pays Rethélois
Kryetari Joël de Carlini
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.62 km2
Lartësia 102 m (m.n.d.)
Popullsia 137 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08005


Alincourt është një komunëFrancë. Alincourt bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 137 banorë dhe sipërfaqe prej 8.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]