Alincthun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alincthun
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Alincthun is located in Franca
Alincthun
Alincthun
50°43′55″V 1°48′07″L / 50.7319°V 1.8019°L / 50.7319; 1.8019Koordinatat: 50°43′55″V 1°48′07″L / 50.7319°V 1.8019°L / 50.7319; 1.8019
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Boulogne-sur-Mer
Kantoni Desvres
Ndërbashkësia Pays de la Faïence de Desvres
Kryetari Jean Picque
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.88 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 344 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62142
INSEE 62022


Alincthun është një komunëFrancë. Alincthun bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 344 banorë dhe sipërfaqe prej 9.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]