Alise-Sainte-Reine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alise-Sainte-Reine
Komunë
noform
Pamje nga Alise-Sainte-Reine
Vendndodhja
Alise-Sainte-Reine is located in Franca
Alise-Sainte-Reine
Alise-Sainte-Reine
47°32′15″V 4°29′27″L / 47.5375°V 4.4908°L / 47.5375; 4.4908Koordinatat: 47°32′15″V 4°29′27″L / 47.5375°V 4.4908°L / 47.5375; 4.4908
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Venarey-les-Laumes
Ndërbashkësia Pays d'Alésia et de la Seine
Kryetari Laurent Maillard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.83 km2
Lartësia 344 m (m.n.d.)
Popullsia 624 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21150
INSEE 21008


Alise-Sainte-Reine është një komunëFrancë. Alise-Sainte-Reine bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 624 banorë dhe sipërfaqe prej 3.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]