Alissas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alissas
Komunë
noform
Pamje nga Alissas
Vendndodhja
Alissas is located in Franca
Alissas
Alissas
44°42′49″V 4°37′52″L / 44.7136°V 4.6311°L / 44.7136; 4.6311Koordinatat: 44°42′49″V 4°37′52″L / 44.7136°V 4.6311°L / 44.7136; 4.6311
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Privas
Kantoni Privas
Ndërbashkësia Privas Rhône et Vallées
Kryetari Jérôme Bernard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.43 km2
Lartësia 229 m (m.n.d.)
Popullsia 1324 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07210
INSEE 07008


Alissas është një komunëFrancë. Alissas bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1324 banorë dhe sipërfaqe prej 12.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Alissas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale