Allemagne-en-Provence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Allemagne-en-Provence
Komunë
noform
Pamje nga Allemagne-en-Provence
Stema_figura
Vendndodhja
Allemagne-en-Provence is located in Franca
Allemagne-en-Provence
Allemagne-en-Provence
43°46′56″V 6°00′25″L / 43.782222222222°V 6.0069444444444°L / 43.782222222222; 6.0069444444444Koordinatat: 43°46′56″V 6°00′25″L / 43.782222222222°V 6.0069444444444°L / 43.782222222222; 6.0069444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.99 km2
Popullsia 523 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04500
INSEE 04004


Allemagne-en-Provence është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Allemagne-en-Provence ka një popullsi prej 523 banorë dhe sipërfaqe 32.99 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Allemagne-en-Provence – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale