Allons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Allons
Komunë
noform
Pamje nga Allons
Stema_figura
Vendndodhja
Allons is located in Franca
Allons
Allons
43°58′39″V 6°35′42″L / 43.9775°V 6.595°L / 43.9775; 6.595Koordinatat: 43°58′39″V 6°35′42″L / 43.9775°V 6.595°L / 43.9775; 6.595
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.71 km2
Popullsia 145 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04170
INSEE 04005
Faqja Zyrtare http://allons-alpes-haute-provence.fr/


Allons është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Allons ka një popullsi prej 145 banorë dhe sipërfaqe 41.71 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Allons (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale