Allos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Allos
Komunë
noform
Pamje nga Allos
Stema_figura
Vendndodhja
Allos is located in Franca
Allos
Allos
44°14′25″V 6°37′41″L / 44.240277777778°V 6.6280555555556°L / 44.240277777778; 6.6280555555556Koordinatat: 44°14′25″V 6°37′41″L / 44.240277777778°V 6.6280555555556°L / 44.240277777778; 6.6280555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 116.65 km2
Popullsia 645 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04260
INSEE 04006


Allos është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Allos ka një popullsi prej 645 banorë dhe sipërfaqe 116.65 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Allos – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale