Ambérieux-en-Dombes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ambérieux-en-Dombes
Komunë
noform
Pamje nga Ambérieux-en-Dombes
Stema_figura
Vendndodhja
Ambérieux-en-Dombes is located in Franca
Ambérieux-en-Dombes
Ambérieux-en-Dombes
45°59′54″V 4°54′10″L / 45.998333333333°V 4.9027777777778°L / 45.998333333333; 4.9027777777778Koordinatat: 45°59′54″V 4°54′10″L / 45.998333333333°V 4.9027777777778°L / 45.998333333333; 4.9027777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.92 km2
Popullsia 1635 banorë
Dendësia 103 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01330
INSEE 01005


Ambérieux-en-Dombes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Ambérieux-en-Dombes ka një popullsi prej 1635 banorë dhe sipërfaqe 15.92 km², me një dendësi prej 103 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]