Ambutrix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ambutrix
Komunë
noform
Pamje nga Ambutrix
Stema_figura
Vendndodhja
Ambutrix is located in Franca
Ambutrix
Ambutrix
45°56′21″V 5°20′17″L / 45.939166666667°V 5.3380555555556°L / 45.939166666667; 5.3380555555556Koordinatat: 45°56′21″V 5°20′17″L / 45.939166666667°V 5.3380555555556°L / 45.939166666667; 5.3380555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.22 km2
Popullsia 744 banorë
Dendësia 143 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01500
INSEE 01008


Ambutrix është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Ambutrix ka një popullsi prej 744 banorë dhe sipërfaqe 5.22 km², me një dendësi prej 143 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]