Amirat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Amirat
Komunë
noform
Pamje nga Amirat
Stema_figura
Vendndodhja
Amirat is located in Franca
Amirat
Amirat
43°53′26″V 6°49′27″L / 43.890555555556°V 6.8241666666667°L / 43.890555555556; 6.8241666666667Koordinatat: 43°53′26″V 6°49′27″L / 43.890555555556°V 6.8241666666667°L / 43.890555555556; 6.8241666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.95 km2
Popullsia 69 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06910
INSEE 06002
Faqja Zyrtare http://www.ville-amirat.com


Amirat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Amirat ka një popullsi prej 69 banorë dhe sipërfaqe 12.95 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Amirat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale