Anastasija Nikolaevna Romanov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërkoPrincesha e Madhe Anastasia Rumanova (rushisht:Великая Княжна Анастасия Николаевна Романова) (sq:Anastasia Rumanov) lindi me 18 Qershor 1901 Petergof,Rusi dhe vdiq me 17 Korrik 1918 Yekaterinburg,Rusia ishte vjza me e re e car Nikollas së dytë dhe mbretreshës Aleksandra Fëdorovna e cila ishte dyshuar se kishte mbjituar gjatë egzkutimit të familjes së saj.

Pricesha Anastasia

Jeta[redakto | redakto tekstin burimor]

Edukimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Familja[redakto | redakto tekstin burimor]

Vdekja[redakto | redakto tekstin burimor]

Legjendat reth fatit të saj[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]