Ancelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ancelle
Komunë
noform
Pamje nga Ancelle
Stema_figura
Vendndodhja
Ancelle is located in Franca
Ancelle
Ancelle
44°37′24″V 6°12′24″L / 44.623333333333°V 6.2066666666667°L / 44.623333333333; 6.2066666666667Koordinatat: 44°37′24″V 6°12′24″L / 44.623333333333°V 6.2066666666667°L / 44.623333333333; 6.2066666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.66 km2
Popullsia 896 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05260
INSEE 05004


Ancelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Ancelle ka një popullsi prej 896 banorë dhe sipërfaqe 50.66 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ancelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale