Angles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Angles
Komunë
noform
Pamje nga Angles
Stema_figura
Vendndodhja
Angles is located in Franca
Angles
Angles
43°56′34″V 6°33′29″L / 43.942777777778°V 6.5580555555556°L / 43.942777777778; 6.5580555555556Koordinatat: 43°56′34″V 6°33′29″L / 43.942777777778°V 6.5580555555556°L / 43.942777777778; 6.5580555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.83 km2
Popullsia 65 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04170
INSEE 04007


Angles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Angles ka një popullsi prej 65 banorë dhe sipërfaqe 9.83 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Angles (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale