Anila Muçaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Anila Muçaj është aktore dhe dubluese shqiptare,[1] e njohur për rolin e saj në telenovelën Tingulli i heshtjes.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • HirushjaHirushja
  • Sirena e VogëlAriel (dublimi i dytë)
  • Sirena e Vogël II: Kthim në ThellësiAriel
  • AladiniPrincesha Xhasminë
  • Lilo dhe StiçNani Pelekai
  • Barbi Princesha dhe e VarfëraErika

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]