Anna Falchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Anna Falchi simboli i bukurisë italo-finlandeze

Anna Falchi pseudonimi Anna Kristiina Palomäki (Tampere , 22 prill 1972) është aktore, këngëtare kabareje dhe producente finlandeze e natyralizuar si italiane. Ajo është konsideruar si seks simbol i viteve nëntëdhjetë dhe mijëvjeçarit të ri.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Programe televizive[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Teatri[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]