Annot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Annot
Komunë
noform
Pamje nga Annot
Stema_figura
Vendndodhja
Annot is located in Franca
Annot
Annot
43°57′55″V 6°40′07″L / 43.965277777778°V 6.6686111111111°L / 43.965277777778; 6.6686111111111Koordinatat: 43°57′55″V 6°40′07″L / 43.965277777778°V 6.6686111111111°L / 43.965277777778; 6.6686111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.8 km2
Popullsia 1068 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04240
INSEE 04008


Annot është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Annot ka një popullsi prej 1068 banorë dhe sipërfaqe 29.8 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Annot – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale