Ansi Agolli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ansi Agolli
Të dhënat personale
Emri i plotë Ansi Agolli
Data e lindjes (1982-10-11) 11 Tetor 1982 (35 vjeç)
Vendi i lindjes Tirana, Shqipëria
Gjatësia 1,79 m (5 ft 10+12 in)
Pozita ne fushë Mesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktual FK Qarabağ
Numri 25
Kariera në rini
1998–2000 KF Tirana
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2000-2005 Tirana 64 (5)
2005-2006 Neuchâtel Xamax 29 (3)
2006-2007 Luzern 8 (0)
2007-2008 Vaasan Palloseura 32 (1)
2008-2009 Tirana 29 (5)
2009-2010 Kryvbas Kryvyi Rih 13 (0)
2010- Qarabağ 91 (2)
Ekipi kombëtar
2005– Shqipëria 38 (2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 2 Shtator 2013.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 25 Qershor 2013

Ansi Agolli (lindur më 11 tetor 1982Tiranë) është një futbollist shqiptar i cili luan aktualisht me Qarabağ, gjithashtu është edhe kapiteni i Kombëtares Shqiptare [1][2].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Agolli kërkon tre pikë ndaj Sllovenisë". Telegrafi.com. Marrë më 6 September 2013. 
  2. ^ "Agolli: Bëjmë maksimumin". Sporti Shqiptar.com.al. Marrë më 6 September 2013.