Jump to content

Antônio Carlos Zago

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Antônio Carlos Zago
Të dhënat vetjake
Emri i plotëAntônio Carlos Zago
Datëlindja (1969-05-18) 18 maj 1969 (55 vjeç)
VendlindjaPresidente Prudente, Brazil
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1990-1992São Paulo
1993Albacete Balompié
1993-1995Palmeiras
1996-1997Kashiwa Reysol
1997Corinthians Paulista
1997-2002Roma
2002-2004Beşiktaş
2004Santos
2005-2006Juventude
2007Santos
Karriera ndërkombëtare
1991–2001 Brazili37(3)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Antônio Carlos Zago (lindur më 18 Maj 1969) është një ish-futbollist brazilian.

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 37 ndeshje.

Brazili
Vite Ndeshje Gola
1991 2 0
1992 3 1
1993 6 0
1994 0 0
1995 0 0
1996 0 0
1997 0 0
1998 3 0
1999 12 0
2000 10 2
2001 1 0
Gjithsej 37 3

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]