Antonaves

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Antonaves
Komunë
noform
Pamje nga Antonaves
Stema_figura
Vendndodhja
Antonaves is located in Franca
Antonaves
Antonaves
44°15′59″V 5°48′17″L / 44.266388888889°V 5.8047222222222°L / 44.266388888889; 5.8047222222222Koordinatat: 44°15′59″V 5°48′17″L / 44.266388888889°V 5.8047222222222°L / 44.266388888889; 5.8047222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.03 km2
Popullsia 179 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 5300
INSEE 05005


Antonaves është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Antonaves ka një popullsi prej 179 banorë dhe sipërfaqe 8.03 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Antonaves – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale