Arawa Kimura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Arawa Kimura
Të dhënat vetjake
Emri i plotëArawa Kimura
Datëlindja(1931-07-08)korrik 8, 1931
VendlindjaHiroshima, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Kwangaku Club
Karriera ndërkombëtare
1954-1955Japonia6(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Arawa Kimura (8 Korrik 193121 Shkurt 2007) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1954 2 0
1955 4 1
Gjithsej 6 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]