Arbent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arbent
Komunë
noform
Pamje nga Arbent
Stema_figura
Vendndodhja
Arbent is located in Franca
Arbent
Arbent
46°17′44″V 5°40′52″L / 46.295555555556°V 5.6811111111111°L / 46.295555555556; 5.6811111111111Koordinatat: 46°17′44″V 5°40′52″L / 46.295555555556°V 5.6811111111111°L / 46.295555555556; 5.6811111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Nantua
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.49 km2
Popullsia 3410 banorë
Dendësia 145 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01100
INSEE 01014


Arbent është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Arbent ka një popullsi prej 3410 banorë dhe sipërfaqe 23.49 km², me një dendësi prej 145 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]