Arbignieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arbignieu
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Arbignieu is located in Franca
Arbignieu
Arbignieu
45°43′42″V 5°39′02″L / 45.728333333333°V 5.6505555555556°L / 45.728333333333; 5.6505555555556Koordinatat: 45°43′42″V 5°39′02″L / 45.728333333333°V 5.6505555555556°L / 45.728333333333; 5.6505555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.07 km2
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 01015


Arbignieu është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Arbignieu ka një popullsi prej 495 banorë dhe sipërfaqe 13.07 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]