Argillières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argillières
Komunë
Vendndodhja
Argillières is located in Franca
Argillières
Argillières
47°40′02″V 5°38′12″L / 47.6672°V 5.6367°L / 47.6672; 5.6367Koordinatat: 47°40′02″V 5°38′12″L / 47.6672°V 5.6367°L / 47.6672; 5.6367
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Champlitte
Ndërbashkësia Les Quatre Rivières
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.58 km2
Popullsia 70 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70600
INSEE 70027


Argillières është një komunëFrancë. Argillières bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 70 banorë dhe sipërfaqe 9.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]