Argilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argilly
Komunë
noform
Pamje nga Argilly
Stema_figura
Vendndodhja
Argilly is located in Franca
Argilly
Argilly
47°04′09″V 5°00′46″L / 47.0692°V 5.0128°L / 47.0692; 5.0128Koordinatat: 47°04′09″V 5°00′46″L / 47.0692°V 5.0128°L / 47.0692; 5.0128
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Beaune
Kantoni Nuits-Saint-Georges
Ndërbashkësia Pays de Nuits-Saint-Georges
Kryetari Antonio Cobos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.12 km2
Lartësia 224 m (m.n.d.)
Popullsia 454 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21700
INSEE 21022


Argilly është një komunëFrancë. Argilly bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 454 banorë dhe sipërfaqe 34.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Argilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale