Argis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argis
Komunë
noform
Pamje nga Argis
Stema_figura
Vendndodhja
Argis is located in Franca
Argis
Argis
45°56′05″V 5°29′30″L / 45.9347°V 5.4917°L / 45.9347; 5.4917Koordinatat: 45°56′05″V 5°29′30″L / 45.9347°V 5.4917°L / 45.9347; 5.4917
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Kantoni Saint-Rambert-en-Bugey
Ndërbashkësia Vallée de l'Albarine
Kryetari Marcel Chevé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.84 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 421 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01230
INSEE 01017


Argis është një komunëFrancë. Argis bën pjesë në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 421 banorë dhe sipërfaqe 7.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Argis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale