Argol, Finistère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argol
Komunë
noform
Pamje nga Argol
Stema_figura
Vendndodhja
Argol is located in Franca
Argol
Argol
48°14′47″V 4°18′55″P / 48.2464°V 4.3153°P / 48.2464; -4.3153Koordinatat: 48°14′47″V 4°18′55″P / 48.2464°V 4.3153°P / 48.2464; -4.3153
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Finistère
Qarku Arrondissement Châteaulin
Kantoni Crozon
Ndërbashkësia Presqu'île de Crozon
Kryetari Henri Le Pape
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.73 km2
Popullsia 815 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29560
INSEE 29001


Argol është një komunëFrancë. Argol bën pjesë në departamentin Finistèrerajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 815 banorë dhe sipërfaqe 31.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]