Argonay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argonay
Komunë
noform
Pamje nga Argonay
Stema_figura
Vendndodhja
Argonay is located in Franca
Argonay
Argonay
45°56′46″V 6°08′28″L / 45.946111°V 6.141111°L / 45.946111; 6.141111Koordinatat: 45°56′46″V 6°08′28″L / 45.946111°V 6.141111°L / 45.946111; 6.141111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Qarku Arrondissement Annecy
Kantoni Annecy-le-Vieux
Ndërbashkësia Communauté de l'agglomération d'Annecy
Kryetari Gilles François
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.16 km2
Popullsia 2474 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 74370
INSEE 74019


Argonay është një komunëFrancë. Argonay bën pjesë në departamentin Haute-Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 2474 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 5.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Argonay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale