Arifat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arifat
Komunë
noform
Pamje nga Arifat
Vendndodhja
Arifat is located in Franca
Arifat
Arifat
43°47′07″V 2°21′53″L / 43.7853°V 2.3647°L / 43.7853; 2.3647Koordinatat: 43°47′07″V 2°21′53″L / 43.7853°V 2.3647°L / 43.7853; 2.3647
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Castres
Kantoni Montredon-Labessonnié
Ndërbashkësia Montredonnais
Kryetari Sylvain Cals
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.28 km2
Lartësia 430 m (m.n.d.)
Popullsia 159 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81360
INSEE 81017


Arifat është një komunëFrancë. Arifat bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 159 banorë dhe sipërfaqe 20.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arifat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale