Arjuzanx

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arjuzanx
Komunë
noform
Pamje nga Arjuzanx
Vendndodhja
Arjuzanx is located in Franca
Arjuzanx
Arjuzanx
44°00′48″V 0°51′16″P / 44.0133°V 0.8544°P / 44.0133; -0.8544Koordinatat: 44°00′48″V 0°51′16″P / 44.0133°V 0.8544°P / 44.0133; -0.8544
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-Marsan
Kantoni Morcenx
Ndërbashkësia Pays Morcenais
Kryetari Pierre Darmante
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.2 km2
Lartësia 62 m (m.n.d.)
Popullsia 211 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40110
INSEE 40009


Arjuzanx është një komunëFrancë. Arjuzanx bën pjesë në departamentin Landesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 211 banorë dhe sipërfaqe 29.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]