Arlanc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arlanc
Komunë
noform
Pamje nga Arlanc
Vendndodhja
Arlanc is located in Franca
Arlanc
Arlanc
45°24′50″V 3°43′31″L / 45.4139°V 3.7253°L / 45.4139; 3.7253Koordinatat: 45°24′50″V 3°43′31″L / 45.4139°V 3.7253°L / 45.4139; 3.7253
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Ambert
Kantoni Arlanc
Ndërbashkësia Pays d'Arlanc
Kryetari Jean Savinel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.19 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 1929 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63220
INSEE 63010


Arlanc është një komunëFrancë. Arlanc bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1929 banorë dhe sipërfaqe 32.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arlanc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale