Arlebosc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arlebosc
Komunë
noform
Pamje nga Arlebosc
Vendndodhja
Arlebosc is located in Franca
Arlebosc
Arlebosc
45°02′14″V 4°39′07″L / 45.0372°V 4.6519°L / 45.0372; 4.6519Koordinatat: 45°02′14″V 4°39′07″L / 45.0372°V 4.6519°L / 45.0372; 4.6519
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Tournon-sur-Rhône
Kantoni Saint-Félicien
Ndërbashkësia Pays de Saint-Félicien
Kryetari Jean-Paul Agier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.35 km2
Lartësia 420 m (m.n.d.)
Popullsia 354 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07410
INSEE 07014


Arlebosc është një komunëFrancë. Arlebosc bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 354 banorë dhe sipërfaqe 12.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]