Arleuf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arleuf
Komunë
noform
Pamje nga Arleuf
Vendndodhja
Arleuf is located in Franca
Arleuf
Arleuf
47°02′44″V 4°01′24″L / 47.0456°V 4.0233°L / 47.0456; 4.0233Koordinatat: 47°02′44″V 4°01′24″L / 47.0456°V 4.0233°L / 47.0456; 4.0233
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Nièvre
Qarku Arrondissement Château-Chinon
Kantoni Château-Chinon
Ndërbashkësia Haut Morvan
Kryetari Maxime Gautrain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 59.77 km2
Popullsia 802 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 58430
INSEE 58010


Arleuf është një komunëFrancë. Arleuf bën pjesë në departamentin Nièvrerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 802 banorë dhe sipërfaqe 59.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arleuf – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale