Arleux-en-Gohelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arleux-en-Gohelle
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arleux-en-Gohelle is located in Franca
Arleux-en-Gohelle
Arleux-en-Gohelle
50°21′49″V 2°52′19″L / 50.3636°V 2.8719°L / 50.3636; 2.8719Koordinatat: 50°21′49″V 2°52′19″L / 50.3636°V 2.8719°L / 50.3636; 2.8719
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Vimy
Ndërbashkësia Osartis
Kryetari Norbert Grobelny
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.27 km2
Lartësia 69 m (m.n.d.)
Popullsia 829 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62580
INSEE 62039


Arleux-en-Gohelle është një komunëFrancë. Arleux-en-Gohelle bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 829 banorë dhe sipërfaqe 6.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]