Armando Vajushi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Armando Vajushi
Të dhënat vetjake
Datëlindja (1991-12-03) 3 dhjetor 1991 (32 vjeç)
VendlindjaShkodër, Shqipëria
Gjatësia1.80 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Litex Lovech
Numri14
Karriera me të rinjtë
Vllaznia Shkodër
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2009–2011Vllaznia Shkodër53(9)
2012–Litex Lovech62(18)
Karriera ndërkombëtare
2009Shqipëria U193(1)
2011–Shqipëria U2110(1)
2011–Shqipëria5(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 15:34, 07.12.2013 (UTC)
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 20:22, 29 Qershor 2013 (UTC)
Armando Vajushi

Armando Vajushi (lindi më 3 dhjetor 1991 në Shkodër) është futbollist shqiptar.

Statistika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Club Season Liga Kupa Superkupë Europe Gjithsej
Lojra Gola alojra Gola Lojra Gola alojra Gola alojra Gola
Vllaznia Shkodër 2008–09 0 0 1 0 0 0 0 0 1 0
Vllaznia Shkodër 2009–10 11 0 1 0 2 0 14 0
Vllaznia Shkodër 2010–11 32 3 7 2 39 5
Career total 43 3 9 2 0 0 2 0 54 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]