Armbouts-Cappel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armbouts-Cappel
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Armbouts-Cappel is located in Franca
Armbouts-Cappel
Armbouts-Cappel
50°58′42″V 2°21′15″L / 50.9783°V 2.3542°L / 50.9783; 2.3542Koordinatat: 50°58′42″V 2°21′15″L / 50.9783°V 2.3542°L / 50.9783; 2.3542
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Dunkerque
Kantoni Bergues
Ndërbashkësia Dunkerque grand littoral
Kryetari Jean-Luc Darcourt
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.15 km2
Lartësia 2 m (m.n.d.)
Popullsia 2468 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59380
INSEE 59016


Armbouts-Cappel është një komunëFrancë. Armbouts-Cappel bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 2468 banorë dhe sipërfaqe 10.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]