Armeau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armeau
Komunë
noform
Pamje nga Armeau
Vendndodhja
Armeau is located in Franca
Armeau
Armeau
48°02′47″V 3°19′27″L / 48.0464°V 3.3242°L / 48.0464; 3.3242Koordinatat: 48°02′47″V 3°19′27″L / 48.0464°V 3.3242°L / 48.0464; 3.3242
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Sens
Kantoni Villeneuve-sur-Yonne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.31 km2
Popullsia 720 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89500
INSEE 89018


Armeau është një komunëFrancë. Armeau bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 720 banorë dhe sipërfaqe 10.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Armeau – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale