Armentières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Armentières
Komunë
noform
Pamje nga Armentières
Stema_figura
Vendndodhja
Armentières is located in Franca
Armentières
Armentières
50°41′17″V 2°52′52″L / 50.6881°V 2.8811°L / 50.6881; 2.8811Koordinatat: 50°41′17″V 2°52′52″L / 50.6881°V 2.8811°L / 50.6881; 2.8811
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Lille
Kantoni Armentières
Ndërbashkësia Lille Métropole
Kryetari Bernard Haesebroeck
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.28 km2
Lartësia 17 m (m.n.d.)
Popullsia 25089 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59280
INSEE 59017


Armentières është një komunëFrancë. Armentières bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 25089 banorë dhe sipërfaqe 6.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]